flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Щодо презентації результатів опитування відвідувачів

25 травня 2015, 09:03

 Відбулася презентація результатів опитування відвідувачів Рожищенського районного суду Волинської області

 

 

22 травня  2015 року в приміщенні юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася презентація результатів опитування відвідувачів Рожищенського районного суду Волинської області , проведеного у рамках проекту «СТВОРЕННЯ ПОЗИТИВНОГО ІМІДЖУ СУДУ  ЧЕРЕЗ ВИЯВЛЕННЯ ТИПОВИХ ПРОБЛЕМ В ДІЯЛЬНОСТІ СУДІВ», що реалізується БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» за участю Волинської обласної організації Спілки юристів України  та юридичної клініки «Ad Astra» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки  за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя».  

Рожищенський районний суд Волинської області  вперше брав участь в програмі опитування громадян, що мала на меті дослідження реальної картини ставлення громадськості до судів. Протягом листопада-грудня 2014 року 111 відвідувачів суду мали змогу оцінити його діяльність за такими параметрами: доступність суду, зручність та комфортність перебування у суді, доступність, повнота та ясність судової інформації, якість роботи працівників апарату суду, дотримання термінів судового розгляду, якість роботи суддів, якість написання та обґрунтування судового рішення.

Загалом за 5-ти бальною шкалою роботу суду відвідувачі оцінили наступним чином: 1) доступність суду – 4,5 бала; 2) Повнота та ясність інформації – 4,6 балів; 3) Дотримання термінів судового розгляду – 4,7 балів;  4) Оцінка судового рішення – 4,5-4,6 бала.  Більше частина  відвідувачів суду (44,1%)  зазначила, щодо враження від візиту до суду сьогодні  відповідають очікуванням, у 40,5 % респондентів враження від візиту до суду сьогодні краще ніж очікувалися і лише 6,3 % опитаних відмітило свої гірші враження від візиту до суду, ніж очікувалося.

На думку багатьох представників суддівського корпусу України діяльність судової системи України в останні роки перебуває в центрі досить гострих громадських дискусій, в яких постійно фігурує тема ефективності та якості судової гілки влади. У цих обговореннях використовується різна, часто суперечлива, інформація про показники функціонування судових органів. Із урахуванням того, що захист прав і свобод громадян від порушень з боку суб’єктів владних повноважень є пріоритетним завданням адміністративної юстиції, думка громадськості стосовно судової гілки влади є реальною оцінкою її діяльності, яка повинна стати основою для визначення шляхів удосконалення роботи суду.

Обговорюючи результати опитування керівник юридичної клініки Віталій Єлов зауважив, що преса, зазвичай, пише не так, як показують результати неодноразових опитувань. У студентів, які проводили дане опитування, склалась інша думка, ніж вони чують зі ЗМІ, вони побачили, що суд працює та виконує своє завдання на належному рівні.

Виконавчий директор БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» Віталій Місяць зазначив, що понад 90% судових рішень є законними та обґрунтованими. Сказав, що ініціатива проведення анонімних опитувань у судах є дуже важливою, оскільки дає реальну оцінку діяльності кожного суду та показує шляхи вирішення проблем.

Також в обговоренні результатів опитування взяли участь: Кондратішина В.В. - заступник декана юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Завидовська-Марчук О.Г. - секретар судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Волинської області, Підгайна О.М. - керівник апарату Апеляційного суду Волинської області,   Сіліч І.І. – в. о. голови Рожищенського районного суду, Сімінська І.В. – керівник апарату Рожищенського районного суду, Руденко М. - представник Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

 

Довідково: Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Мета Проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади. Діяльність проекту ґрунтується на досягненнях попереднього Проекту USAID «Україна: верховенство права», який реалізовувався з 2006 по вересень 2011 року в рамках Угоди про співробітництво між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів. У вересні 2013 року Проект USAID «Справедливе правосуддя» було продовжено на три роки (з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2016 року).

Місія проекту: сприяти демократичному та економічному розвитку України, надаючи допомогу в становленні справедливої, незалежної та прозорої судової системи.

Бачення проекту: ми працюємо заради утвердження в Україні незалежної судової влади на чолі з авторитетними лідерами, якій довіряє українське суспільство.

Завданнями проекту є сприяння:

• приведенню конституційної та нормативно-правової бази по впровадженню судової реформи у відповідність до європейських та міжнародних стандартів щодо підзвітності та незалежності судової влади;

• підвищенню рівня прозорості та підзвітності в діяльності ключових судових установ;

• підвищенню професіоналізму та ефективності судової системи України;

• посиленню ролі громадських організацій у здійсненні моніторингу та підтримці ходу судової реформи.